Osnova škola Negoslavci

Broj učenika predmetne nastave: 38
Ukupan broj učenika: 75

O školi

Osnovna škola Negoslavci radi kao osmogodišnja škola od 1992. godine, od kada nosi ovaj naziv. Nakon mirne reintegracije Hrvatskog podunavlja, škola djeluje u okviru odgojno-obrazovnog sustava Republike Hrvatske i u njoj se nastava realizira na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu prema modelu A obrazovanja za pripadnike nacionalnih manjina. Škola je pravna sljedbenica predratne Osnovne škole “Stjepan Supanc” iz Vukovara u sklopu koje je do 1991. godine djelovala kao područna škola. Uslijed povećanog broja učenika došlo je do dogradnje dviju učionca, sredstvima USAID-a. Danas škola ima ukupno sedam učionica, pri čemu su dvije učionice prenamijenjene za informatičku učionicu i za rad predškolske grupe koja se realizira pri školi. Iako škola ima opremljenu knjižnicu nisu ispunjeni propisani prostorni uvjeti, a također, nema prostorne uvijete niti klasične kabinete za prelazak na jednosmjensku nastavu.

Vratimo se malo u prošlost, prvo školsko odijeljenje u Negoslavcima formirano je daleke 1761. godine, kada je podignuta i prva školska zgrada. Budući da, mnogo godina kasnije, uvjeti za obrazovanje nisu bili zadovoljavajući, pokrenuta je akcija za izgradnju nove školske zgrade. Nova školska zgrada izgrađena je 1981. godine. Bila je opremljena suvremenim nastavnim sredstvima i pomagalima te se svrstavala u red najmodernijih četverorazredne škola u Hrvatskoj.

Škola je 2011. godine povodom 250 godina školstva objavila monografiju pod nazivom “250 godina školstva u Negoslavcima”, a koju možete pronaći i pročitati u digitalnom obliku ovdje.