Online katalog školske knjižnice

Онлајн каталог школске библиотеке

Radno vrijeme školske knjižnice:

ponedjeljak, srijeda i svaki drugi petak od 9.00 do 15.00 sati

Радно време школске библиотеке:

понедељак, среда и сваки други петак од 9.00 до 15.00 часова

Prvaci prvi put u školskoj biblioteci

Bila je ovo prva zvanična poseta prvaka u školskoj biblioteci. Kao i obično, na počektu svake školske godine bibliotekar održi čas upoznavanja sa školskom bibliotekom sa učenicima prvog razreda. Tada se učenici upoznaju s prostorom, nameštajem, osnovnim pravilima ponašanja u prostoru biblioteke, čuvanja, korišćenja i pozajmljivanja građe, mogućnostima koje biblioteka pruža, a nastoji se probuditi i prve osećaje ljubavi prema knjizi i čitanju.

Učenici drugog razreda svojim su mlađim drugarima priredili i jedno malo iznenađenje - skeč kroz koji su im pokazali kako treba da se pravilno ophodimo prema knjigama i čemu nam sve knjige služe. Međutim, tu iznenađenjima nije bilo kraja: učenici drugog razreda su odrecitovali i nekoliko dečjih pesama, otpevali jednu dečju pesmu i svojim mlađim drugarima podelili čestiteke uz dobrodošlicu u školsku biblioteku i misao o knjizi i čitanju.

Nakon iznenađenja koje su priredili učenici i učiteljica drugog razreda učenici i učiteljice prvog i drugog razreda ispratili su prezentaciju koju im je priredio školski bibliotekar a iz koje su prvaci stekli, a učenici drugog razreda ponovili prva znanja o školskoj biblioteci.

Po završetku prezentacije bibliotekar je učenicima oba razreda podelio bukmarkere bibliobusa Gradske biblioteke i čitaonice u Vinkovcima.

Do kraja časa učenici drugog razreda prvake su proveli kroz školsku biblioteku, poigrali se sa njima, a prvaci su kao zadatak za domaći rad dobili da nacrtaju prostor svoje školske biblioteke, ono što im se u tom prostoru najviše svidelo i što je na njih ostavlio najveći utisak.

Sledeći susret prvaka sa školskom bibliotekom dolazi uskoro, kada će se jednom mesečno družiti sa bibliotekarom u aktivnosti koja se naziva Pričaonica i tokom koje ćemo nastojati da među učenicima prvog razreda kontinuirano razvijamo ljubav prema knjizi i čitanju.

Fotografije sa ovoga susreta možete da pogledate u našoj fotogaleriji.

objavio: LAZIĆ BOJAN   datum: 30. 9. 2013.

Časovnik

Tražilica stranice

« Lipanj 2017 »

Šta mislite o uvođenju e-dnevnika?