Klokan bez granica / Кенгур без граница
Autor: Vojislav Đuračković, 25. 5. 2024.

Priznanje Osnovnoj školi Negoslavci za sudjelovanje na međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica.

Признање Основној школи Негославци за учествовање на међународном математичком такмичењу Кенгур без граница.

Osnovna škola Negoslavci sudjelovala je na međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica koje se održalo 22. ožujka 2024. godine. Našu školu predstavljali su učenici: drugog razreda Lena Nikolić i Petar Rkman; trećeg razreda Mihajlo Bebić, Jovan Breškić, Damjan Mišanović, Stefan Radišić i Nikolina Savić; petog razreda Filip Pupovac, Filip Rkman i Ognjen Živković te sedmog razreda Viktor Medaković i Veljko Pupovac. Pohvaljujemo uspjeh svih učenika, a posebno ističemo uspjeh učenika Petra Rkmana koji je u kategoriji Pčelice bio najbliži sa svojim rezultatom za ući u 10 % najboljih u Republici Hrvatskoj te je za to nagrađen utješnom nagradom.

Основна школа Негославци је учествовала на међународном математичком такмичењу Кенгур без граница које се одржало 22. марта 2024. године. Нашу школу су представљали ученици: другог разреда Лена Николић и Петар Ркман; трећег разреда Михајло Бебић, Јован Брешкић, Дамјан Мишановић, Стефан Радишић и Николина Савић; петог разреда Филип Пуповац, Филип Ркман и Огњен Живковић те седмог разреда Виктор Медаковић и Вељко Пуповац. Похваљујемо успех свих ученика, а посебно истичемо успех ученика Петра Ркмана који је у категорији Пчелице био најближи са својим резултатом за ући у 10% најбољих у Републици Хрватској те је за то награђен утешном наградом.