Festival lijepe riječi 2024

Kategorija: Vijesti
Datum objave: 15. 10. 2024.

Učenici Osnovne škole Negoslavci i ove su godine sudjelovali na Festivalu lijepe riječi Vukovar 2024. koji već peti put organizira KUD „Sloga“ iz Vukovara.

Na ovom se festivalu, na Smotri literaraca i Smotri recitatora, natječu učenici koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu po modelima A i C. Obje je smotre pratila stručna komisija u sastavu: dr. Ljilјana Bajac Nikolić, prof. srpskoga jezika u Gimnaziji Vukovar, Maja Tanasić, prof. srpskoga jezika u Tehničkoj školi Nikole Tesle u Vukovaru i Strahinja Padežanin, audiovizualni umjetnik – glumac.
Prvoga dana festivala našu školu su na Smotri literaraca predstavili Filip Rkman (6. razred) i Minja Božičković (7. razred). Filip Rkman je napisao pjesmu „Knjiga“ i osvojio treće mjesto u kategoriji srednjega uzrasta, a Minja Božičković je napisala pjesmu „Otkriću ti tajnu“ i natjecala se u kategoriji učenika starijeg uzrasta.

Drugoga dana festivala, na Smotri recitatora, našu su školu predstavlјale učenice 6. razreda, Mina Božičković i Milica Mišić,  koje su se natjecale u kategoriji srednjega uzrasta. Mina Božičković je recitirala pjesmu „Moj deda“ Marka S. Markovića, a Milica Mišić pjesmu Tode Nikoletića „Apstraktna dečija pesma“. Mentor svim učenicima je bila učiteljica srpskoga jezika Milica Šarčević Tunjić.

Smotru recitatora, svojom su nazočnošću uveličale Jadranka Radošević, školska nadzornica-savjetnica za srpski jezik i Anđelka Pejić, viša savjetnica u Sektoru za obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina u Upravi za nacionalne manjine Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih Republike Hrvatske, koje je manifestaciju i financijski podržalo.

Čestitamo svim sudionicima festivala!