1. Kada počinje nastavna godina?

Nastavna godina počinje 9. rujna 2024. godine.

2. Kako mogu opravdati izostanak djeteta s nastave?

Izostanak s nastave, u slučaju pravodobnog zahtjeva roditelja, može odobriti:

• učitelj za izostanak tijekom nastavnoga dana,
  • razrednik za izostanak do tri (pojedinačna ili uzastopna) radna dana,
  • ravnatelj za izostanak do sedam (uzastopnih) radnih dana,
  • učiteljsko vijeće za izostanak do petnaest (uzastopnih) radnih dana.

Roditelj može, više puta godišnje, opravdati izostanak svoga djeteta u trajanju do tri radna dana, a za koje nije pravodobno podnesen zahtjev za odobrenjem.

Opravdanost izostanka s nastave zbog zdravstvenih razloga u trajanju duljem od tri radna dana uzastopno dokazuje se liječničkom potvrdom.

Izostanak učenika s nastave može se opravdati i odgovarajućom potvrdom nadležne institucije, ustanove ili druge nadležne fizičke ili pravne osobe (Ministarstvo unutrašnjih poslova, sud, nadležni centar za socijalnu skrb, ustanova u koju je učenik  uključen zbog pružanja pomoći ili dijagnostike, škola s umjetničkim programima, škola stranih jezika, učenički dom, sportski klub, kulturno-umjetničko društvo, kazalište u koje je učenik uključen, specijalistička ordinacija u kojoj je obavljen pregled ili dijagnostička pretraga i drugo), uključujući i e-potvrdu o narudžbi za pregled u zdravstvenoj ustanovi.

3. Koji se izborni predmeti izvode u školi?

U Osnovnoj školi Negoslavci izvode se tri izborna predmeta:

• Pravoslavni vjeronauk za učenike od 1. do 8. razreda,
  • Informatika za učenike od 1. do 4. razreda te za učenike 7. i 8. razreda,
  • Njemački jezik za učenike od 4. do 8. razreda.
4. Kako se upisati/ispisati na izborni predmet?

Predmeti koji se izvode izborno obvezni su tijekom cijele školske godine za sve učenike koji se za njih opredijele. Učenik bira izborni predmet ili izborne predmete pri upisu u prvi razred ili najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za iduću školsku godinu. Za uključivanje učenika u izbornu nastavu potrebna je pisana suglasnost roditelja.

Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

Roditelj djeteta osnovne škole u slučaju dugotrajnih zdravstvenih teškoća djeteta ili drugih opravdanih razloga može podnijeti pisani zahtjev za prestanak pohađanja izbornog predmeta i tijekom nastavne godine.

5. Mogu li pristupiti staroj web stranici škole?

CARNET je stare web stranice arhivirao kao statičke HTML stranice i dostupne su na adresi https://web-arhiva.skole.hr/os-negoslavci